გენადი მაკარიძე - მოსამართლე

GENADI MAKARIDZE

გენადი მაკარიძე

მოსამართლე

2021 წლის  1 დეკემბერს არჩეულია საქართველოს უზენაესი სასამართლოს მოსამართლედ უვადოდ  - ორგანული კანონით დადგენილი ასაკის მიღწევამდე.

პირადი ინფორმაცია:

დაიბადა 1976 წლის 11 იანვარს, ქ. თერჯოლაში.

ჰყავს მეუღლე და სამი შვილი.

სამუშაო გამოცდილება

2019 წლის სექტემბრიდან 2021 წლის 1 დეკემბრამდე იყო თბილისის სააპელაციო სასამართლოს სამოქალაქო საქმეთა პალატის მოსამართლე, თანამდებობაზე დანიშნული იყო უვადოდ - კანონით დადგენილი ასაკის მიღწევამდე;

2018-2019 წლებში იყო თბილისის საქალაქო სასამართლოს სამოქალაქო საქმეთა კოლეგიის მოსამართლე;

2012-2018 წლებში - ქუთაისის საქალაქო სასამართლოს მოსამართლე;

2012 წელს იყო საქართველოს უზენაეს სასამართლოში კონსულტანტი;

2008-2010 წლებში მუშაობდა თბილისის საქალაქო სასამართლოს კანცელარიის განყოფილების სამოქალაქო საქმეთა სექტორის უფროსად;

2007-2008 წლებში - თბილისის საქალაქო სასამართლოს სამოქალაქო საქმეთა კოლეგიაში სასამართლოს სხდომის მდივნად, შემდეგ - მოსამართლის თანაშემწედ;

2005-2007 წლებში - თბილისის საქალაქო სასამართლოს სამოქალაქო საქმეთა კოლეგიაში კურიერად;

2004-2005 წელს მუშაობდა თერჯოლის რაიონულ სასამართლოში დარაჯად.

განათლება

1993 წელს წარჩინებით დაამთავრა ქ. თერჯოლის N 2 საშუალო სკოლა.

1998 წელს დაამთავრა ქ. ქუთაისის ნ. მუსხელიშვილის სახელობის ტექნიკურ უნივერსიტეტი, მეორეული ნედლეულის გადამუშავების ტექნოლოგის სპეციალობით;

2006 წელს დაამთავრა ქელბაქიანის სახელობის ქ. ქუთაისის  სამართლისა და ეკონომიკის უნივერსიტეტის იურიდიულ ფაკულტეტი;

2010 წელს ჩააბარა მოსამართლის საკვალიფიკაციო გამოცდა;

2010-2011 წლებში სწავლობდა იუსტიციის უმაღლეს სკოლაში.

nino kadagidze

ნინო ქადაგიძე

უზენაესი სასამართლოს თავმჯდომარე, ადმინისტრაციულ საქმეთა პალატის თავმჯდომარე, საქართველოს იუსტიციის უმაღლესი საბჭოს თავმჯდომარე.

shalva tadumadze

შალვა თადუმაძე

თავმჯდომარის მოადგილე, სისხლის სამართლის საქმეთა პალატის თავმჯდომარე.

giorgi mikautadze

გიორგი მიქაუტაძე

თავმჯდომარის მოადგილე, სამოქალაქო საქმეთა პალატის თავმჯდომარე.

maia vachadze

მაია ვაჩაძე

მოსამართლე

merab gabinashvili

მერაბ გაბინაშვილი

მოსამართლე, საკვალიფიკაციო პალატის წევრი, საკვალიფიკაციო პალატის თავმჯდომარე

aleksandre tsuladze

ალექსანდრე წულაძე

მოსამართლე, სადისციპლინო პალატის წევრი

miranda eremadze

მირანდა ერემაძე

მოსამართლე, სადისციპლინო პალატის წევრი

ketevan tsintsadze

ქეთევან ცინცაძე

მოსამართლე

lali papiashvili

ლალი ფაფიაშვილი

მოსამართლე

amiran dzabunidze

ამირან ძაბუნიძე

მოსამართლე

Tamar Zambakhidze

თამარ ზამბახიძე

მოსამართლე

gocha abuseridze

გოჩა აბუსერიძე

მოსამართლე

mamuka vasadze

მამუკა ვასაძე

მოსამართლე, საკვალიფიკაციო პალატის წევრი

bidzina sturua

ბიძინა სტურუა

მოსამართლე

n

ნინო ბაქაქური

მოსამართლე

vladimer kakabadze

ვლადიმერ კაკაბაძე

მოსამართლე, საკვალიფიკაციო პალატის წევრი

levan tevzadze

ლევან თევზაძე

მოსამართლე

revaz nadaraia

რევაზ ნადარაია

მოსამართლე, სადისციპლინო პალატის წევრი, სადისციპლინო პალატის თავმჯდომარე.

lasha kochiashvili

ლაშა ქოჩიაშვილი

მოსამართლე

NINO SANDODZE

ნინო სანდოძე

მოსამართლე

აგვისტო 2022

  • Previous month
  • Next month
აგვისტო 2022
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

banermuz

სახელმწიფო ბაჟის გამოთვლის პროგრამა

sajaro

tamashi

Tour

saqartvelossasamartloebi